İSPANYA MERKEZLİ IBERDROLA ŞİRKETİ SOLAR PARK İNŞA EDİYOR


İspanya merkezli Iberdrola, bir elektrik hizmeti şirketidir. Şirket İspanya Endülüs’ te 50MW Andevalo fotovoltaik tesisi inşaatına başlamış durumdadır. Bölgede projenin yeri büyük bir öneme sahiptir. Iberdrola şirketinin İspanya ki yeni 1.1 GW yenilenebilir enerji projelerinden biri olan Solar Park, çalışmalarının hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayarak 2020 yılı içerisinde projenin aktif hale gelmesini planlıyor.

Iberdrola şirketi, inşa etmiş olduğu güneş enerjisi santralinin El Andevalo rüzgar kompleksi içinde yer alması için inşaat çalışmalarını sürdürmektedir. 2020’de faaliyet göstermesi planlanan Solar Park projesi ülkede ekonominin gelişmesine katkı sağlayacak gibi duruyor.

Andevalo Solar Park’ının 1 yılda 100.000 ton üzerinde karbondioksitin yok edilmesini sağlayacak ve bölge kapsamında ekonominin gelişmesine katkıda bulunduğu gibi istihdamın oluşmasına da etki edecektir. İnşa edilen güneş santralinin üretimi ise İspanya’ da bulunan dört fabrika ile fabrika içinde ve çevrelerinde yer alan ofislere elektrik gücü sağlama noktasında bira üreticisi olan Heineken’e tedarik edileceği bildirildi.

Iberdrola’ nın Endülüs’teki farklı projeleri

İspanya bölgesinde farklı projelerin inşasına başlayan Iberdrola şirketi, Solar Park projesinin yanı sıra Huelva eyaletinde 420 MW’ lik fotovoltaik tesisler hayata geçirmeyi planlamaktadır. Bunun yanı sıra Seville eyaletinde 150 MW PW projesi, Malaga eyaletinde 210 MW PV projesi, Granada’ da 300 MW güneş enerjisi projelerinin inşasını planlamaktadır. Iberdrola tarafından hayata geçirilmesi planlanan bu projeler Endülüs’ te 600.000 eve güç vermek için yeteri miktarda elektrik üretimi gerçekleştirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir