SİVAS’TAKİ DUVAR USTASININ BİNALARA YAPTIĞI MOTİFLER

46 yaşında ki Abdullah Demir, Sivas ilinde inşaat ustası olarak çalışıyor. Demir, Sivas’ ta tuğlasını örmüş olduğu binalara yaptığı motiflerle oldukça dikkat çekiyor. İnşaat sektörüne 13 yaşında atılan Demir, zamanla çalışıp kendini geliştirerek inşaat ustası oldu. Yaklaşık 34 yıldır bu sektörde hizmet vererek evin geçimini de yapmış olduğu işlerden sağlamaktadır. Bir süre sonra çalıştığı binaların tuğlalarına figürler yapmaya başlayarak bina dışında bazı motiflerin oluşmasını sağlamıştır. Bu durumu da alışkanlık haline getirerek her çalıştığı binaya farklı motifler işlemeye çalışmaktadır. Sivas’ taki duvar ustasının binalara yaptığı motifler oldukça ilgi çekerken son projesinde 11 katlı bir binanın 7.katının cephesine bir erkek, 8.katın cephesine bir kadın, 9. katın cephesine de bir kalp motifi işleyerek görenlerin yoğun ilgi göstermesine neden olmuştur.

Türkiye haritasını işleyecek!

Yapmış olduğu bu çalışmada Ferhat ile Şirin’ in aşkını tuğlalar sayesinde bina duvarlarına işlediğini ifade etmiştir. Almış olduğu her inşaat işinde bina duvarlarına tuğlalar sayesinde farklı motifler işlemeye devam edeceğini ve daha büyük projeler alması halinde Türkiye haritasını ve Türk bayrağını işleyeceğini söyledi. Motiflerini görmeye gelen ziyaretçilerin bu motifleri nasıl yaptığını sorduklarını söyleyen Demir, hayalinde bazı şeyleri canlandırarak duvar üzerinde yansıtmaya çalıştığını ifade etti. Demir, motifleri tuğlaları örerken yaptığını fakat binalara sıva yaparken de üzerlerinin kapandığını belirtmektedir. Bunun yanı sıra inşaat ustalığını devam ettirdiği süre boyunca motif çalışmalarına yer vereceğini söylüyor.                                   

4 Comments

 • Cuma avci dedi ki:

  Merhaba ben Cuma Avci fayans seramik ve mermer ustasıyım İzmir de ikamet ediyorum 30 yıllık deneyimim var bu işlerde taşeronluk yapıyorum ekip sıkıntısı yok sizinle yurt dışındaki projenizde çalışmak isterim tel 05356055798

 • Savas dedi ki:

  Merhaba ben amasya da ikamet etmekteyim 10 yıldır tuğla duvar işleri yapıyorum yoymuye yada kabala farketmez

 • Savas dedi ki:

  Merhaba ben amasya da ikamet etmekteyim 10 yıldır tuğla duvar işleri yapıyorum yoymuye yada kabala farketmez
  TL no 0506 181 70 57

 • Adnan Erdem dedi ki:

  Merhaba ben dekorasyon işi yapıyorum boya alçı dış cephe mantolama dekoratif sıva pasaportum falan hepsi hazır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir