İNŞAAT USTASI DRONE


Son dönemlerde adından ve işlevselliğinden dolayı gündemde kalmayı başaran drone teknolojisi bir iki yıl içerisinde değişimlere uğrayarak kendisini daha da geliştirmiştir. Kullanım alanı oldukça geniş olan droneler şimdilerde de oldukça ilginç ve ilgi çekici bir alanda kullanılmaya başlanmıştır. Dronelerin yeni kullanım alanı inşaat ustası drone olarak karşımıza çıkıyor. Mimar Stephanie Chaltiel tarafından uygulamaya geçirilen bu projede droneler eski inşaat tekniklerini kullanarak drone ile bazı alanlarda denemeler yapmış ve başarılı olmuştur. Örneğin; inşaat ustası droneler inşaatı bitmiş bir binanın dış cephesine sprey püskürterek boyayabiliyor. Havadan ve belirli bir mesafe ile uçan bir nesnenin bu işi yapması oldukça keyif veriyor.

İnşaat ustası drone’ un kullanım alanları geniş

Stephanie Chaltiel tarafından inşaat ustası drone’ nin yaptığı iş videoya alınarak sanal medyada yayınlanmaktadır. Bu videonun temel amacı ise zorlu inşaatların bile herkes tarafından erişilebilecek bir yer olacağına dikkat çekilmektedir. Dronenin bu alanda kullanılmasıyla zorlu inşaatlarda ki sürecin nasıl kolay bir hal alacağı ve dronenin sergilediği önemli rol vurgulanmaya çalışılmaktadır. Dronelerin bu alanda kullanılabilecek olmasından sonra Milan’ da düzenlenmiş olan Fashion Week’ te droneler ile bazı dekorlar boyanarak tüm misafirlere boyama işinin ne kadar kısa sürede tamamlanabileceği ve yapılan işlemin oldukça pratik olduğu gösterilmeye çalışılmıştır. Teknolojinin sürekli gelişmesiyle dronelerin de kullanıldığı alanların farklılaştığını gözlemlemek mümkündür. Dronelerin inşaat ustası olarak karşımıza çıkması da yeni bir kullanım alanı olduğunu unutmayalım.

One Comment

  • Yusuf bozkurt dedi ki:

    Merhaba adım yusuf 16yıllık seramik fayans granit mermer döşeme ustasıyım yurtdışı işi istiyorum iyi derecede ustalığım ve ekibim var 05396304965watsaptanda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir