İŞ FIRSATLARI OLAN ÜLKELERDEN BAZILARI


YURT DIŞINDA ÇALIŞMAK İÇİN HANGİ İŞLERE BAŞVURU YAPILMALIDIR?

Yurt dışında çalışmak için eğer mümkünse tanıdığınız biri aracılığı ile orada çalışmış ya da işveren bir kişiden yardım almakta fayda vardır. Gittiğiniz ülkede tanıdık kişi sayısı ne kadar fazla olursa işler o kadar kolaylaşacaktır. Size yol göstereceğini umduğunuz kişi veya kişilerden yardımcı olmasını ve yaşadığınız sıkıntılarda ve problemlerde yol gösterecek olması açısından çok değerli bir durumdur. Eğer tanıdığınız yoksa yurt dışı kariyer ve danışmanlık firmaları ile irtibata geçebilirsiniz. İŞKUR ise bu anlamda işini yapan en iyi kurumsal firmalardandır. Dilerseniz İŞKUR sayfasından üye olup detaylı araştırma yaparak ilanları görebilir veya size en yakın İŞKUR binasına uğrayarak gereken bilgileri ve sorularınız hakkında cevap alabilirsiniz. Sizler için bazı iş fırsatları olan ülkeler hakkında kısa bir araştırma ile fikir sahibi olmanız adına bazı ülkeler şunlardır:

İŞ FIRSATLARI OLAN ÜLKELERDEN BAZILARI

Azerbaycan: Ülkedeki zengin doğal gaz ve petrol yatakları, verimli tarım arazileri, kültürel mirası, hayvancılık, inşaat ve tekstil sektörü çalışma hayatında fırsatlar sunan bir ülkedir.

Bangladeş: Dericilik, balıkçılık, tekstil gibi meslek dalları yoğun olarak görülmektedir.

Çin: Uluslararası ticaret, kalite yönetimi ve sistemleri hakkında bilgi birikimi, uluslararası hukuk, elektronik mühendisliği, pazarlama, halkla ilişkiler, bilgi teknolojileri mühendisliği en çok aranan tecrübeler ve meslekler arasındadır.

Hollanda: Özellikle yazılım bölümlerinde oldukça talep gördüğü söylenebilir.

23 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir