Girişimci Kadınlar İş Hayatında


Modern young fashion designer

Özellikle ekonomik anlamda beklenen ve istenen projelerden biri de bayanların iş hayatına atılması olarak dikkat çekmektedir. Kurs desteği ve bilgi altyapısı ile birlikte bu fırsatı değerlendirmek için bekleyen çok sayıda bayanın, bu proje kapsamında iyi bir fırsat bulduğunu buradan söylemek gerekiyor. Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesindeki KOSGEB projelerinin olumlu bir sonuç verdiğini buradan söylemek gerekiyor. Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi başkanlığı, burada ortaya koymuş olduğu girişimcilik projeleri ile birlikte tüm ülke için örnek olacak çalışmalara imza atmış durumda. Oldukça kapsamlı ve güvenilir projeler ile birlikte, bayanların bu süreçte iş hayatına atılması, gerçekten diğer bayanlar için hatta erkekler için bile iyi bir örnek oluşturmaya devam ediyor.

32 saat uygulamalı olarak ortaya konmuş olan girişimcilik kursu ile birlikte hem pratik bilgiler hem de temelde bilgi altyapısı ile birlikte bayanların iş hayatına adaptasyonu sağlanıyor. Kendine güveni artan ve devlet desteği ile birlikte yeni projeleri atılma hayalini gerçeğe dönüştürmek isteyen bayanlar için, bunun çok iyi bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz. Bölgede bulunan Bedesten Çarşısı üzerinde ihale ile birlikte bir dükkân kiralaması işlemi yapıldı. Toplam 10 bayandan oluşan grup, iş hayatına atıldı bu süreçte ev ekonomisi için gerçekten önemli bir adım atmış oldu.

Aile bütçesine ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen bayanlar için, bu projenin iyi bir örnek oluşturduğunu söylememiz gerekiyor. Giyim, tekstil ürünleri ve çeyiz gibi ürünlerin satışı ile birlikte, gelir elde etmeyi planlayan bayanların bu iş yerinin geleceği ile birlikte iyi bir proje desteğini örnek olarak ortaya koyacak gibi görünüyor. Aslında işyeri açma konusunda cesaretini toplayan bayanlar için, gerçekten bunun iyi bir örnek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de ihtiyaç duyulan ürünler içerisinde yer alan tekstil ve giyim ürünlerinin yanı sıra, çeyizlik ürünler her dönemde alıcısı ve müşterisi olan ürünler olarak dikkat çekmektedir.

Son derece kazançlı bir proje hayali ile birlikte bu içerisine girmiş olan bayanlar, aldıkları temel eğitim ile birlikte belki de ilerisi için daha mutlu bir çözüm süreci başlatacak durumdadırlar. Ekonomiye ve aile bütçesine katkısı tartışılmaz olan bu yeni uygulamalarla birlikte, pek çok kişinin bu konuyu örnek olarak değerlendirmesi mümkün olmaktadır.

KOSGEB Projeleri Olumlu Sonuç Veriyor

Kredi desteği ve bununla beraber iş projeleri ile birlikte, bayanların iş hayatına atılmasını sağlayan sistem olumlu sonuçlar vermeye devam ediyor. KOSGEB projeleri ile birlikte ülkenin pek çok farklı yerinde çeşitli iş planlaması ve iş girişimleri gerçekleşmeye devam ediyor. Eğitim ve altyapı desteği ile birlikte, bayanlar için bunun müthiş bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz. Devlet ve desteklemiş olduğu bayan iş projeleri ile birlikte, özellikle aile bütçesine ekonomik katkı konusunda gerçekten önemli projeler hayata geçmiş durumda.

Afyon ilinin Sandıklı ilçesinde 10 bayanın bir araya gelip başlattığı projenin, gerçekten burada iyi bir örnek kabul edilmesi gerekmektedir. Özellikle erkekler için cesaret verici girişim ile birlikte, bu projelerin daha cazip ve avantajlı sonuçlarını ilerleyen dönemlerde farklı bir şekilde görebiliriz. Geri ödemesiz 50 bin liraya kadar kredi desteği ile birlikte, gerçekten bu projenin bayanlar için yeni bir fırsat oluşturduğu bilinmektedir. Aslında KOSGEB projeleri çok daha kapsamlı ve olağanüstü projelerle birlikte kendini göstermeye devam ediyor. Çok sayıda kişiyi yakından ilgilendiren kredi desteği ile birlikte, pek çok işletmenin ilerisi için umut vaat eden bir görüntü ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir