YENİ ŞEHİR HASTANELERİ’NDE YENİ İŞ FIRSATLARI


Sağlık bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 2020 yılında Konya, İzmir, Kocaeli, Ankara Etlik gibi illerde çok sayıda şehir hastanesinin açılacağı duyuruldu. Bunun yanı sıra 2020 yılı tanı merkezleri, sağlık turizmi, ofis ve sağlık müşavirlerinin atamasının yapılmasında önemli bir yıl olacağını belirtti. 2019 yılında da çok sayıda şehir hastaneleri açtıklarını vurgulayan Koca, 2020 yılında da birçok yeni şehir hastanelerinin açılışını yapacaklarını söyledi.

Şehir hastanelerinin açılmasıyla birlikte mükemmeliyet merkezlerinin de günden güne artış göstereceğine dikkat çekerek 2020 yılında sağlık turizmi ile alakalı çalışmalarında artırılacağı belirtildi.

2020 yılında Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi’nin 20 ülkede tanı merkezi ve sağlık ofisi açacağı bildirildi. Burada ki amaç ülke imajını daha güçlü hale getirmek, Türkiye’ nin sağlık kapasitesini, Türkiye’ deki imkânlar ile ülkenin potansiyelini yurt dışında etkin olacak şekilde tanıtmaktır. Bunun yanı sıra 2020 yılında 20 ülkeye sağlık müşaviri ataması yapılacağının da müjdesi verildi. Bu kapsamda 2020 yılı hem sağlık atamasının yapılması noktasında hem de yeni şehir hastanelerinin açılması noktasında önemli bir yıl geçirileceği gündemine yer verildi. Sağlık alanına yapılan yatırımların önemli bir kısmı olan şehir hastanelerinin bir kısmı faaliyete geçerken bir kısmı da tamamlanmaya devam etmektedir. 2020 yılı itibari ile gündemde 21 şehir hastanesi projesi yer almaktadır. Mersin, Adana, Eskişehir, Bursa, Ankara, Elazığ, Yozgat, Isparta, Manisa, Kayseri şehir hastaneleri olarak hayata geçirilen ve geçirilmeye devam eden projeler hali hazırda bulunmaktadır.

5 Comments

 • Emin erten dedi ki:

  Kalpçıyım mykm var iletişim 05524110495

 • Cuma Bulu dedi ki:

  Mrb ben usta inşaat boyacisiyim işe çok ihtiyacım var.Ağır vasıta ehliyetim var arapçada biliyorum vasıfsızda çalışabilirim tlf.05356989680

 • MEHMET ŞİMŞEK dedi ki:

  MYK ustalik belgesi var kalıpçı ustasıyım yurtdışı tecrübem var rusya libya arabistan ırak ‘ta çalıştım tlf çalıştığım firmalar summa ANTyapi ATK gibi firmalarda çalıştım projede pasaport da hazır tlf 05395227962

 • Fatih dedi ki:

  Merhaba sıva ,duvar Alçı mantolama fayans ustasıyım sizlerle çalışmak istiyorum belgem var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir