AVRUPA’DA KARİYER YAPMAK İÇİN 5 NEDEN


1-Yüksek Kazançlar

Kanada ve Amerika’dan sonra dünyanın en yüksek maaşlarına sahip Avrupa’da kariyer yapabilmek sizin için hem güzel bir gelecek hem de elde edeceğiniz kazançla rahat bir yaşam sürmenizi sağlar. Avrupa’da özellikle İngiltere ve Almanya gibi ülkelerde tıp ve hukuk alanında çalışan doktorlara ve avukatlara özel bir saygı duyulur.

2-Gelecek Planları

Kariyerinizi şekillendirmek ve gelecek planları yapmak için Avrupa ülkeleri tam size göredir. Bazı anketler de şirket sahiplerinin dünya çapında aktif olarak işe aldıkları yeni mezunlara bakıldığında %60’ının İngiltere, Almanya, İsviçre, Hollanda, İtalya gibi Avrupa ülkelerindeki University of Cambridge, University of Oxford, Imperial College London, Delft University of Technology, ETH Zurich, Technical University of Munich gibi üniversitelerde eğitim almış oldukları görülür.

3- Düşük İşsizlik Oranı

Öğrenciler için Avrupa’da iş imkanları fazla olduğu kadar, Yunanistan, İspanya gibi bazı ülkelerde gençler arasındaki işsizlik oranları yüksektir. Buna rağmen kıta genelindeki yaşam olanaklarının rahatlığına ve kişi başına düşen milli gelirin yüksekliğine bakıldığında, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İrlanda, Malta gibi dünya üzerinde en düşük işsizlik oranlarının olduğu ülkeler Avrupa’dadır.

4-Profesyonel Ağ

Avrupa, dünyanın en iyi şirketlerine ev sahipliği yaparken, öğrenciyken staj yapma ya da mezun olduktan sonra çalışma fırsatları ile doludur. Çalışırken elde edeceğiniz profesyonel ağınız sayesinde Japonya, Hong Kong, Amerika, Kanada, Yeni Zelanda gibi dünyanın farklı ülkelerinde iş bulma ve yeteneklerinizi geliştirme imkanına sahip olursunuz.

5-İstihdam Olanakları

Öğrenciler için Avrupa’da kariyer olanakları özellikle sağlık, mühendislik ve hukuk alanında bir eğitim almışsanız oldukça fazladır. Almanya genelinde mühendisler ve bilim adamları, İngiltere’de makine mühendisleri, Hollanda’da bilim alanında, İtalya’da ise moda ve otomotiv sektörü yoğun olarak iş bulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir