2020’Lİ YILLARA AİT KONUT VE İŞ MERKEZİ PROJELERİ


Günümüz yaşam koşulları, ekonomik kriz ve siyasi belirsizlikler, iş stresi, hayatı hızlı yaşamayı gerektiren şartlar doğrultusunda inşaat sektöründe ki firmalar 2020’li yıllara ait konut ve iş merkezi projelerine dair planlamalar yapmaktadır. Yaşam koşullarının giderek değişmesiyle birlikte gelecek yıllara ait konutlarda daha geniş ve ferah mimari projeler tasarlanmaktadır. Y- Z kuşağı olarak adlandırılan bu dönem gençleri yaşam alanlarının kısıtlandırılmasını istemedikleri için farklı projelere yönelinmektedir. Birçok inşaat firması yeni neslin isteklerini göz önünde bulundurarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2020’li yıllar için planlanan konut ve iş merkezi projelerinde Y-Z kuşağının talepleri doğrultusunda şu detaylar yer almaktadır:

  1. Loft dairelere yönelinmektedir: 1970’ li yıllarda ABD’ de yer verilen loft daireler özgür hayatın bir simgesi olduğu düşüncesiyle 2020’li yıllarda ki projeler için loft mimari talep edilmektedir. İstanbul ve Ankara’ da çalışmaları başlatılan projede ev- iş yaşamı bir arada sunulmaktadır.
  2. Opsiyonel mutfaklar: Eski zamanlarda insanlar vakitlerinin çoğunu mutfakta harcarlardı. Fakat şimdilerde zamandan tasarruf etmek için yeme- içme eylemi ya dışarıda ya da hazır olarak gerçekleştirilmektedir. Buna bağlı olarak kullanılmayan alanlardan tasarruf etme konusunda mutfaklar opsiyonel olarak tasarlanmaktadır.
  3. Google, Apple, Samsung çözümlü akıllı ev planları: Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu durum konutlara da yansıtılmış duruma. Akıllı ev formatı projeleri hayata geçirilerek akıllı teknolojiler evinizin her yerinde her an sizinle birlikte olacaktır. 2020’li yıllarda tek tıkla evinizde ki her şeyi kontrol altına alabileceksiniz.

6 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir