Özgüven İnşaat Özbekistan’da Koronavirüs Hastanesi Projesine Başladı


Özgüven İnşaat hem Türkiye hem de başka ülkelerde birçok başarılı projeye imza atacaktır. Covid-19 ile mücadele sürecinde dünyanın farklı noktalarında yer alan 4 binin üzerinde çalışanıyla evden çalışma sistemine geçiş yaptı.

Türkiye’de konut, AVM, ofis gibi çok sayıda ticari projede en büyük firmalardan biri olan Özgüven İnşaat, yurtiçi ve yurtdışında tüm çalışmalarında korona ile mücadelede önlemler almaya devam ediyor. Firma Türkiye, Özbekistan ve Cezayir’de çok sayıda mimari ve inşaat projesinde başarılı çalışmalara imza atıyor.

Özbekistan’da 30 Günde Koronavirüs Hastanesi Yaptı

Türkiye’nin büyük şehirleri başta olmak üzere birçok yerdeki hastanelere Özgüven İnşaat kısa bir süre önce maske desteğinde bulunmuştu. Özbekistan’da yapılan ve 30 günde tamamlanan Corona Hastanesi inşaatında Özgüven İnşaat’ta başarılı bir şekilde destek verdi.  Bu destekleri sonrasında firma hem Türkiye hem de Özbekistan’da ihtiyaç sahibi insanlara erzak yardımlarında da bulunmaya özen gösteriyor.

Özgüven İnşaat gibi birçok firmanın da elini taşın altına koyarak bu zor günlerde çalışmalarını yerine getirmesi gerekiyor. Firma tüm dünyayı kasıp kavuran çalışma sürecinde beyaz yaka personellerini evden çalıştırmakla birlikte şantiyelerde de gerekli tüm önlemleri alıyor. Firmanın yaptığı çalışmalar kapsamında Türkiye ve dünyada birçok rakibine örnek olduğunu da söyleyebiliriz.

Almanya ve Kazakistan Projeleri

Özgüven İnşaat salgından önce Almanya ve Kazakistan ülkelerinde projeler üretmek için bazı hazırlık süreçleri geçirdi. Bu süreçte yeni personel ilanları veren firma yurtdışı işçi alım ilanlarıyla yeniden inşaat sektöründe birçok kişiye iş kapısı oldu. Ancak salgın başladığından beri şantiyelerde çalışmalar durmaya başladı. Bu süreçte personeller evden çalışmaya devam edecek. Ancak firma hiçbir çalışanını görevden çıkarmama kararı aldı. Özellikle en büyük risk grubunda olan şantiye çalışanları bu konuda koruma altına alındı. Firma salgın sonuna kadar tüm personellerine maaşlarını da eksiksiz ödeyeceğini bildirdi.

14 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir